Мерапремствы ў тыдзень роднай мовы ў школе

📚Пачатак тыдня беларускай мовы і літаратуры ў школе быў адзначаны стварэннем інтэрактыўных воблакаў слоў на тэму "Маё любімае слова па-беларуску".
✅ Самы актыўны ўдзел прынялі вучні 5"Б" класа пад кiраўнiцтвам настаўніцы беларускай мовы i літаратуры Г.С.Гацук.

Класны кіраўнік Н.І.Бучык у
"Тыдзень роднай мовы" арганізавала для вучняў 4"A" класа паказ адзення ў традыцыйным стылi «Будзь у трэндзе!»

Класны кiраўнiк Н.I.Бучык ў "Тыдзень роднай мовы" арганiзавала для вучняў 4"А" класа калектыўную творчую працу "Маё любiмаё слова па-беларуску".

Вучнi 2"A" класа разам з С.У.Мiхед прымаюць удзел у чэленджу "Спяваем разам песнi беларускiя"

ССЫЛКА НА ВИДЕО

Класны кiраўнiк Т.М.Галавейка правiла для вучняў 9 "А" класа iнтэлектуальную гульню “З родным словам круглы год".

ССЫЛКА НА ВИДЕО

У 4 "Б" класе С.П.Пракопчык арганiзавала прэзентацыю вiншавальных паштовак "Пажаданнi маёй роднaй мове".

Вучнi 1"B" класа так сама прынялi ўдзел у Тыднi роднай мовы.
М.Р.Паўлюкавец падрыхтавала для першакласнiкаў цiкавае мерапрыемства
"Вывучаем беларускую мову разам".

☝️📖 "Па сцяжынках роднай мовы" сваiх першаклашак правяла ў
Тыдзень роднай мовы i Кацярына Аляксандрауна Шахалевiч. Хлопчыкi i дзяўчынкi, вучнi i вучанiцы знаёмiлiся с прыгажосцю нашай мiлагучнай беларускай мовы.