25.11.2015

Літаратурная гасцёўня “Славуты сын зямлі пад белымі крыламі”

З мэтай гарманічнага і патрыятычнага выхавання навучэнцаў настаўніцай беларускай мовы і літаратуры Кужко С.М. 25.11.2015 г. у школе праведезена літаратурная гасцёўня “Славуты сын зямлі пад белымі крыламі”, прысвечаная 85-годдзю з дня нараджэння У. Караткевіча.

Вучні 11 класа прадставілі творчы партрэт-прэзентацыю пісьменніка, падрыхтавалі выставу яго твораў, музычна-літаратурную кампазіцыю “Быў. Ёсць. Буду”, віктарыну па творчасці пісьменніка.

Кіпцэвіч Аляксандра, Кузьміч Дзмітрый, як калісьці Таццяна Шамякіна, арганізавалі інтэрвью. Прачула і ўзнесла чыталі вершы Шахалевіч Кацярына, Міцковіч Аляксей, Барсукова Марына, Смактуновіч Валерыя, Свіржэўскі Аляксандр і Яканюк Уладзіслава.

Актыўнымі арганізатарамі мерапрыемства сталі Галёта Ілля, Макасюк Яна, Давідчык Андрэй.